
Pokrzywnica, czerwiec 2018 r.
Dzień Dziecka 16 czerwiec 2018 r. w ROD Sierosław III
Po raz kolejny Zarząd ROD Sierosław III w dniu 16.06.2018 r. zorganizował dla dzieci działkowców festyn z okazji Dnia Dziecka.
Pogoda w tym dniu dopisała, a dzieci, rodziców, opiekunów i dziadków było zdecydowanie więcej niż w roku ubiegłym.
Dzień Dziecka został podzielony na dwie części. Przed południem dzieci młodsze i starsze wzięły udział w rajdach rowerowych. Po południu dwie animatorki przez 2 godziny przeprowadzały profesjonalne zabawy dla dzieci.
W zamian tradycyjnych kucyków i bryczki, po raz pierwszy Zarząd zorganizował pokaz alpak, który cieszył się dużym zainteresowaniem wszystkich działkowców. M. innymi dzieci mogły osobiście karmić zwierzęta z czego skwapliwie skorzystały.
Zarząd ponadto przygotował po raz pierwszy medale dla wszystkich uczestników. Dzieci otrzymały również napoje oraz lody.
W tym samym dniu, Zarząd po raz drugi zorganizował dla naszych weteranów Dzień Seniora. Spotkanie odbyło się w Domu Działkowca przy kawie i kruchych ciastkach, uczestniczyło w nim kilku działkowców.
Zarząd zagwarantował dla uczestników oprawę muzyczną.
W załączeniu kilka fotek z okazji Dnia Dziecka.
Tekst i zdjęcia
Mieczysław Dubisz
- Szczegóły
- Kategoria: Zdjecia
- Odsłony: 25659
Pokrzywnica, maj 2018 r.
Piknik majowy z muzyką 2018 r.
W dniu 26 maja 2018 roku Zarząd ROD Sierosław III w Pokrzywnicy zorganizował po raz pierwszy dla naszych działkowców Piknik. Pogoda dopisała, działkowcy również. Zdaniem działkowców będących uczestnikami pikniku, taka impreza powinna być na stałe wpisana w działalność naszych ogrodów.
Tekst i zdjęcia
Mieczysław Dubisz
- Szczegóły
- Kategoria: Zdjecia
- Odsłony: 23855
Pokrzywnica, 19 sierpień 2017 r.
35 lat minęło … „ Koralowy Jubileusz ”
19 sierpnia ROD Sierosław III w Pokrzywnicy wraz z Ogrodami Sierosław II i IV obchodzili jubileusz 35-lecia powstania Ogrodów. Tegoroczne święto miało szczególny charakter nie tylko z okazji Jubileuszu Ogrodów ale także wiązało się z 120-leciem ruchu ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej celebrowanej przez proboszcza ks. Adama Przewoźnego z Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Rity w Lusówku w kaplicy działkowej Matki Boskiej Zielnej na sektorze IV w Pokrzywnicy. Obchody oficjalnie otworzyli prezesi Ogrodów w osobach: Tomasza Świtka, Andrzeja Pałczyńskiego i Stanisława Dziechciarza. Wśród gości uczestniczyli: wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu Jerzy Kucznerowicz oraz sołtys gminy Więckowice Pani Anna Kwaśniewska.
Prezes Zarządu ROD Sierosław II gratulował jubileuszu, podziękował działkowcom, którzy mają duży staż pracy i wyróżniają się pracą na rzecz ogrodu.
Prezes ROD Sierosław III przedstawił historię rodzinnych ogrodów działkowych w Sierosławiu od początków jego istnienia.
Na wniosek Zarządu, 15 działkowcom wręczono pamiątkowe medale
z okazji 35-lecia ROD a 14 działkowcom wręczono 1 srebrny i 13 brązowych odznak „Zasłużonego Działkowca”. Część oficjalną podsumował wiceprezes Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu.
Po zakończeniu części oficjalnej na sektorze ROD Sierosław II odbyło się wspólne biesiadowanie przy taktach zespołu muzycznego.
Tekst i zdjęcia
Mieczysław Dubisz
- Szczegóły
- Kategoria: Zdjecia
- Odsłony: 25677
Pokrzywnica, czerwiec 2017 r.
Tradycyjnie, jak co roku, Zarząd ROD Sierosław III w dniu 17.06.2017 r. zorganizował dla dzieci działkowców festyn z okazji Dnia Dziecka. Pogoda w tym dniu nie dopisała, w przeciwieństwie do dzieci, ich rodziców i dziadków. Zarząd zaprosił przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Dopiewa, którzy przyjechali wozem bojowym, zaprezentowali swój sprzęt przeprowadzili pokaz oraz przedstawili specyfikę zawodu strażaka. W tym samym dniu Zarząd zaprosił dwoje animatorów, którzy przez 2 godziny przeprowadzali profesjonalne zabawy dla dzieci. Zdaniem najmłodszych, animatorzy spisali się na medal. Z uwagi na brzydką pogodę, w dniu następnym dzieci skorzystały z przejazdu bryczką. Dla małych dzieci przygotowano dwa kucyki, które miały duże wzięcie. Tak więc po raz pierwszy w historii ogrodów, Dzień Dziecka odbywał się przez dwa dni. Duże podziękowanie należy się młodej sponsorce Marcie, która dla dzieci naszych działkowców przekazała wiele książek i zabawek. W tym samym dniu, po raz pierwszy Zarząd zorganizował dla naszych weteranów Dzień Seniora. Spotkanie odbyło się w Domu Działkowca i uczestniczyło w nim kilkunastu działkowców. W załączeniu kilka fotek z okazji obu imprez.
- Szczegóły
- Kategoria: Zdjecia
- Odsłony: 27731
Strona 2 z 2